Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9439384



*

nr 943 9384


Gunilla Mann

(f. 1947), Sverige


Färglitografi, Gunilla Mann (f. 1947), 280/290, motivet: 40x60


Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 februari 2015
kl 19:03:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/2 09:43:50 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 16 feb

Grafik

På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Gunilla Mann

Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.

Läs mer om Gunilla Mann
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr